Tytuł debla Drzewiecki-Matuszewski w Oeiras

Duet PZT Team – Karol Drzewiecki (Grunwald Poznań) i Piotr Matuszewski (Calisia Tenis Pro Kalisz) zwyciężył w turnieju rangi ATP Challenger World Tour 75 na twardych kortach w portugalskim Oeiras.

W sobotnim finale Karol i Piotr okazali się zdecydowanie lepsi bez straty seta, w ciągu 64 minut, od rozstawionych z numerem czwartym Arjuna Kadhe z Indii i Brytyjczyka Marcusa Willisa, wygrywając 6:3, 6:4.

Polscy tenisiści rozpoczęli pojedynek od prowadzenia 2:0, zanim rywale odrobili stratę i wyrównali na 2:0. Potem odskoczyli na 5:2, zanim rozstrzygnęli losy pierwszej partii wynikiem 6:3.

W drugiej partii kluczowy okazał się jedyny „break zdobyty przez duet PZT Team w siódmym gemie, Ta przewaga okazała się wystarczająca do sięgnięcia po tytuł w pierwszym dla obydwu Polaków starcie w tym sezonie.

Wcześniej w drodze do finału, Drzewiecki i Matuszewski wygrali w 1/8 finału z francusko-amerykańską parą Dan Added i Martin Damm 6:3, 7:6 (7-1), w ćwierćfinale pokonali Holendrów Sandera Arendsa i Sema Verbeeka (nr 3.) 6:2, 3:6, 10-8, a w półfinale okazali się lepsi 7:5, 7:5 od debla łotewsko-fińskiego Mikelis Libietis i Patrik Niklas-Salminen.

Jest to drugi wspólny tytuł zdobyty przez Karola i Piotra, po triumfie w 2022 roku w challengerze ATP w Montevideo. W przyszłym tygodniu zagrają razem w większej imprezie rangi ATP Challenger Tour 100 na Teneryfie. W pierwszej rundzie spotkają się z Włochem Fabio Fogninim, którego partnerem będzie Sathi Reddy Chirala z Indii.